Sosyal ağlarda, her gün gördüğümüz haberler sonucu webmaster mesleği önem kazanmış ve karşımıza birçok web sitesi çıkmıştır. Her gün binlerce kişi web sitesi açıyor ve emek göstererek bir yerlere gelmeye çalışıyor. Teknolojinin artmasıyla beraber okuyucu sayısının artması da belki bu işe duyulan ilgiyi arttırmıştır. Başta biz olmak üzeri, dünya üzerinde webmasterlık yapan birçok internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek, web sitesi açmak, çok cazip bir hal alıyor.

İnternet sitelerine göz bebekleriymiş gibi bakan bu insanlar, internet siteleri için paralarını harcamaktan asla çekinmiyor. Reklam, backlink paketleri ve SEO çalışmalarına para harcayan bu insanlar, disiplinli bir çalışmanın sonucunda binlerce TL para kazanabilmektedir. Güzel kazançlar elde etmek istiyorsak, site içeriğini oluştururken ilk yapmamız gereken, makalelerin tamamen özgün olmasına dikkat etmek olmalı. Makale içerikleri %100 özgün olan web siteleri, satın aldığı backlink paketlerinden daha çok yarar sağlamaktadır. Alınan backlink paketinin, hangi sitelerden verileceği de önemli konulardan biridir.

Değersiz, aktif olmayan ve özgün içeriğe sahip olmayan bir site tarafından verilen backlink paketi, sitenize fayda sağlamayacağı gibi zarar da verecektir. Google arama motorlarında backlinklerin algılanış şeklini örnek vererek açıklamamız gerekirse, okulda olduğunuzu düşünün ve 4-5 kişi sizi parmakla gösterip, çok iyi olduğunuzu söylüyor. Yanınıza gelen bir yabancıda insanların sizi gösterdiğini görünce iyi olduğunuzu düşünmeye başlayacaktır. Google arama motorları da bu örnekteki gibi çalışarak ve sizi gösteren sitelere bakarak, iyi bir site olduğunuza karar vermektedir. Bu karar sonrası ise aranma hacminiz artacak ve istediğiniz kelimede sıra atlayacaksınız.