Google Yeni Güncellemesi Yayınlandı

Biliyorsunuz eylül ayından, ekim ayına kadar gerçekleşen dalgalanmada bir çok şahıs sıralama kaybı yaşamıştı. Analiz sitelerinde bu dalgalanma grafik halinde net bir biçimde belliydi. Bazı web sitelerini bir yükselmiş, bir düşmüş şekilde izlerken kimi ise ciddi sıralama kayıpları ile baş başa kaldı. (değişimlerin bir kaç haftaya sona ereceğini düşünüyoruz.)

Google yeni güncellemesi neleri kapsıyor yeni güncellemede hakkında?

Google yeni güncellemesinde (google penguen 4.0 güncellemesi) artık web sitesinin her alanını anahtar kelimelerle taşıran, sadece listelemesini yükseltmek ismine içerik yazanlara değil, ürün, bilgi ve fikirlerini daha iyi sunanlara öncelik tanımaya başladı. Artık sürekli olarak pek çok anahtar kelime eklemeniz sıralamanızın artmasına değil aksine düşüş yaşamanıza neden olabilir. Doğru ekleme adedi her 100 kelimede yaklaşık olarak 2 veya 3 anahtar kelime olmalıdır. Bakıldığında 100 kelimelik bir metnin tamamında minimum 1 en çok 3 veya 4 anahtar kelime kullanmanızda yarar var.

Geçmişte yapmış oldurmış olduğunuz çöp backlink çalışmaları varsa şayet bu linkler de artık tarihe karışıyor. Web sitenizin mevcut durumu bu bağlantılar sayesinde artmışsa, bu pencereden düşüşler yaşayabilirsiniz. önemli olan azca önce bahsetmiş olduğumuz hususlarda web sitenizi geliştirmek ve özgün backlink çalışmalarımız yardımıyla internet sitenize katkı sağlamak olacaktır.

Kısacası, ben ekleyebildiğim kadar etiket ekleyeyim nasıl olsa üst sıralarda olurum, hiç web siteme içerik eklemeyeyim gibi düşüncelere google bu güncellemeyle bir nokta koydu diyebiliriz. Ve ek olarak şunu da belirtmemizde fayda var ki internet sitelerimiz genel kategoride yer edinen sitelerdir, yani her site için (+18 siteler hariç) backlink çalışması meydana gündeme uygundur. Google bu algoritma ile artık alakasız link alımına da nokta koymuş durumda. Kısaca örneğin temizlik ile alakalı bir internet siteniz varsa otomobil sitesinden elde etmiş olduğunuz backlink sitenizin listesine katkı sağlamak yerine sizi daha da gerilere götürebilir.