Kurumsal SEO Danışmanlığı

Çalışma ortamları zaman içerisinde internet ortamına taşınmaktadır. İnternet üzerinden yapılan işlerde gelir yükünün fazla olması, insanları bu alana yöneltmektedir. Fakat herkesin atladığı konu, aslında normalinden fazla kazanmak isterken verilen emektir. Kamu veya özel sektörde bir iş bulduğunuz zaman, gelinen pozisyona göre maaşınız belirlenmektedir. Kendi işinizi yaptığınız zamanda ise, belirli bir geliriniz olmayacak ve tamamen çabanıza göre karşılık alacaksınız.

İnternet üzerinden yapılan işlerde, yoğun bir tempo ile çalışmak, sizleri en iyi seviyeye çıkartabilir. Aksi bir durum ile karşılaştığınız zamanda da en dibe inebilirsiniz. Bir site kurduğunuz veya açtığınız zaman, o site için birçok şeyin gerekli olması, sizi yoğun bir tempo ile çalışmaya itecektir. Bu aşamada SEO hizmeti ve kurumsal SEO hizmeti sitenin daha verimli olabilmesi adına en iyi seçenek olacaktır. Konu hakkında bilgisi olmayan ya da daha detaylı bilgi almak isteyenler için SEO konusundan söz etmek doğru olacaktır.

SEO Nedir?

SEO, Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyon demektir. İngilizce açılımı ise; Search Engine Optimization şeklindedir. Elinizde bulunan site için gereken özeni gösterdikten, içeriklerini düzenledikten ve kullanıma hazır hale getirdikten sonra, yapılması gereken en önemli kısım SEO kısmı olacaktır. SEO sayesinde siteleriniz arama motorlarına arattığınız zaman en üst kısımda yer alacaktır. Bu sayede daha çok ziyaretçiniz olacak ve doğru orantılı olarak bir gelir artışınız bulunacaktır.

Kendinizi internet ortamında geliştirmeyi düşünüyorsanız ve sonucunda buradan para kazanmayı amaçlamışsanız, her detayı bilmeniz önemli olacaktır. SEO danışmanlığı konusunda da destek almak amacıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan SEO çalışmaları ve kurumsal SEO, siteniz için hit sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Kendinizi bu alanda kanıtlamak istiyorsanız, bu konuda profesyonel bir yardım almanız gerektiğini unutmamalısınız.

SEO konusunda atlanmaması gereken birkaç önemli detay vardır. SEO sayesinde kelime bazlı olarak siteniz hit getirebilir, Google’da üst sıralara çıkabilir ve fazla tıklanma alabilirsiniz. Fakat Google Algoritması’nın önemli olan kısmı, fazla takipçi tıklanma veya takipçi, değil, nitelikli fazla tıklanma kısmı olacaktır. Haricinde farklı yollardan da sitenize ziyaretçi yönlendirebilirsiniz. Fakat bu sizler için pek de iç açıcı sonuçlanmayacaktır. Bu bağlamda yaptığınız çalışmalarda, danışmanlığın ne kadar önemli olduğunu da gözler önüne serebilirsiniz. Toparlamak adına SEO; arama motorlarında kelime bazlı aramalar yapıldığı zaman ya da herhangi bir konuda araştırma yapıldığı zaman, sizin sitenizin en üstte çıkmasını sağlayan bir çalışma olacaktır.

SEO Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığı olarak SEO, oldukça basit bir algoritmaya sahiptir. Bu kısım ise ziyaretçinin arama motoruna bir kelimeyi aratması ile başlayacaktır. Enter’a bastıktan sonra, işin devamı bir çorap söküğü niteliğinde devam edecektir. Bu aşamada yapılan SEO’nun etkili olması en önemli adım olacaktır. Bu anlamda SEO sayesinde şu 3 faydayı elde edebilirsiniz:

 1. Konuya dair, kaliteli ve alakalı bilgileri sizlere sunar.
 2. Siteniz için çok daha fazla ve daha iyi trafik getirebilir.
 3. Arama motorlarını çok daha güvenilir kılacaktır.

SEO algoritmasını anlayabilmek adına yapmanız gereken şey, kendinizi bir ziyaretçi yerine koymak olacaktır. Bu sayede çok daha iyi bir beceri yakalayabilirsiniz. Bir konu üzerine araştırma yapacağınız zaman, arama motoruna girdiğiniz kelime ile alakalı her zaman ilk sayfalarda göz gezdiririz. Bu klasik bir ziyaretçi için geçerli olan en önemli adımdır. SEO’da bu adımı gerçekleştirerek, sitenizi ilk sayfada ve olabildiğince ön sıralara çıkaracaktır. Bir SEO yardımı sayesinde her zaman ilk sayfada ve ilk sıralarda olabilmek, işten bile değildir.

SEO Kategorisinde Nasıl Başarılır Olunur?

Her adımda söz ettiğimiz gibi, eğer işin ehli birisi iseniz SEO konusunda kendi kendinize işlerinizi halledebilirsiniz. Fakat, ben çok daha profesyonel bir yardım almak istiyorum ve daha iyi yerlere gelmek istiyorum, diyorsanız bu aşamada bizlerden yardım alabilirsiniz. Yine de başarılı olmak adına birkaç maddeden söz edeceğiz. Eğer bu maddeler sorunsuz bir şekilde işlerse, siteniz iyi bir hite sahip olacaktır. Bu maddelere şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Kaliteli ve oldukça iyi hedeflenmiş bir içerik,
 2. Tarama konusunda sıkıntı çıkartmayacak bir web sitesi,
 3. Backlink’in yeterli miktarda olması ve kalitesi,
 4. İçerik bakımından ziyaretçinin doygunluğu ve içerik zenginliği,
 5. Bir başka sayfada olmayan içerik ve içerik içerisindeki bilgiler,
 6. Güvenilirlik, kaliteli bir uzmanlık ve gereken otoritenin sağlanabilmesi,
 7. İçeriklerin günümüz şartlarına göre güncel olması,
 8. Tıklama oranının ziyaretçiyi çekiyor olması,
 9. İnternet sitesinin ziyaretçiyi bunaltmayacak kadar hızlı olması,
 10. Kullanılacak olan bütün cihazlar ile uyum sağlayacak olması.

Bu 10 madde SEO konusunda başarılı olunabilmesi adına isabet noktalar olacaktır.

SEO Gerekli Midir?

Bir işe başladığınız zaman, o işte mükemmel olmak istiyor olabilirsiniz. Bunu içinde yapmanız gereken şey yeterince çalışmak, verimli çalış ve yeteri kadar özen göstermek olacaktır. Bilindiği üzere bazı işler nankördür ve yeterince özen gerektirir. Sektör internet olduğu zaman, elinizi sadece 1 santim çektiğiniz zamanda da aynı durum ile karşı karşıya geleceksiniz. Bir web siteniz var ise, ondan bir adım bile uzakta durmamalı ve asla elinizi çekmemelisiniz. Bu bağlamda SEO gerekli midir sorusu bizlere bir başka kapı açıyor.

Arama motorlarında kalıcı olabilmek adına SEO’yu kullanmalısınız. İnternete her gün bir başka girişimci adım atıyor. Bu bağlamda da bu girişimci bir site açarak, belki de olağan yerinizden sizleri etmek durumunda kalabilir. Bunun önüne geçebilmek adına SEO’nun ne kadar gerekli olduğunu anlayabilirsiniz. Haricinde şu 4 faktörün önemini anlamalısınız:

 1. Sitenize rakip olan birçok site mevcut veya mevcut olacaktır. Onlarda muhakkak SEO yapacak veya yaptıracaktır. Bu durumda onlardan bir adım önde olmalısınız.
 2. Biz her ne kadar sabit kalıyor olsak bile, arama motorları yeteri kadar sabit kalamıyor. Her an değişmiyor olsalar bile, her an güncelleniyorlar. Bu yeniliklere ayak uydurabilmek adına SEO kısmını muhakkak kullanmalısınız.
 3. İnternetten gelir elde etmek sizin ihtiyacınız ise SEO sayesinde kalıcı olacaksınız.
 4. Aslında en önemli kısım reklam giderlerinizin SEO sayesinde düşük miktarda olacağıdır.

Bu maddeleri de göz önünde bulundurarak, aslında SEO gerekli hem de oldukça önemli diyebiliriz.

Yaptığımız iş gereği sadece kişisel web siteleri ile değil, kurumsal web siteleri ile de iş yoğunluğumuz oldukça aktiftir. Bu durumda kurumsal SEO kısmında da sizlere gereken bilgilerden bahsedecek ve gerektiği aşamada yardımcı olacağız.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Kurumsal iş yerleri, artık sadece sahada değil, internet ortamında da kendilerini ön plana çıkartmak istiyorlar. Bu durumda kendi siteleri için, gerekenin en iyisini yapmak ve sitelerini sürekli bir şekilde aktif hale getirmek istiyorlar. Kurumsal SEO hizmeti sayesinde, hem internette uzun süre var olabiliyor hem de müşteri potansiyellerini en üst seviyeye çıkartabiliyorlar.

Verdiğimiz kurumsal SEO danışmanlığı sayesinde sizlerde dijital anlamda müşteri potansiyeli elde edebilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz iş yerinde değil, internet üzerinde de kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığını Nasıl Veriyoruz?

Bir şirketin ayakta kalabilmek ve tüm faaliyetlerin en etkili halde meydana getirebilmesi için, kurumsallaşmaya önem vermesi gerekmektedir. Kurumsal olan bir firma, tüm sorunlarını en etkili şekilde çözecek ve iş hayatında çok daha uzun süreler var olabilecektir. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi sadece sahada ya da iş yerinde değil, dijital ortamda da kendilerini kanıtlamaları gerekecektir.

Kurumsal SEO danışmanlığımız sayesinde, dijital ortamda sizi en iyi şekilde temsil edebileceğimizden söz edebiliriz. Kurumsal SEO uzmanı olarak, danışmanlık yaptığımız firmalar, kendilerini dijital ortamda en iyi şekilde ifade edebiliyor. Bu da bizim sağladığımız pratik çözümler sayesinde meydana geliyor. Firmanızın web sitesi üzerinde yaptığımız gerekli optimizasyonlar ve SEO hizmeti sayesinde, hem ilk sırada çıkmayı hedefliyor hem de müşteri potansiyelinizi en üst düzeye çekiyoruz. Sizlere bu anlamda kurumsal SEO danışmalığı konusundaki avantajlardan, şu şekilde söz edebiliriz:

 1. Her sektörde olduğu gibi, çalıştığınız sektörde de muhakkak rakipleriniz olacaktır. Kurumsal SEO sayesinde rakiplerinizin bir adım daha önüne geçebilirsiniz.
 2. Müşteri potansiyeli fazla olan ama yeteri kadar müşterisi olmayan bir firma olabilirsiniz. Dijital ortamda kendinizi kanıtlayabilmek adına da sitenizin kaliteli olması gerekecektir. Bu sayede müşteri potansiyelinizi en üst seviyeye çekebilirsiniz, sizin için iyi bir avantaj olacaktır.
 3. Kendinizi sektörde farklı bir konuma oturtmak istiyorsanız, buna web sitenizden başlayabilir ve kurumsal SEO uzmanı olarak bizlerden yardım alabilir ve bir diğer avantajdan yararlanabilirisiniz.
 4. SEO sayesinde sitenizi ilk sayfada ve en üst sıralarda görebilirsiniz.
 5. SEO danışmanlığı sayesinde, hem ilginç hem de orijinal fikirlerle belli başlı yatırımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Kurumsal SEO Neleri Kapsamaktadır?

Müşteri memnuniyeti, firmalar için oldukça önemli bir faktör haline gelecektir. Bu sayede hem sizden memnun kalan müşteriler tekrar çalışmak isteyecek hem de başka müşteriler de kazandıracaktır. Dijital ortamda ise bu konunun sağlayıcısı bizler olacağız. Eğer hem gelir arttırmak hem müşteri potansiyeli arttırmak hem de sektörde kalıcı olmak istiyorsanız, SEO danışmanlığı hizmetimiz sayesinde, bu tüm maddelere sahip olabilirsiniz. Bu anlamda kapsamımızı şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yaptığımız planlama sonucu, hem site içi hem de site dışı SEO çalışmaları en verimli şekilde ortaya koymak,
 • Site içerisinde gereken baclinklerin oluşturulmasını sağlamak,
 • Web sitenizi hem mobil SEO hem de direkt olarak web sitenizi mobillerle entegre haline getirilmesini sağlamak,
 • Gereken yerel SEO planlanmasının yapılmasını sağlamak,
 • En yeni tekniklerle çalışmak ve uygulanan anahtar kelimeler sayesinde rakiplerinin önüne geçilmesini hedeflemek,
 • Sadece kendi firmanıza odaklı değil, rakip firmalarında web sitelerini inceleyerek onların analiz edilmesi
 • Web sitenizin en güncel SEO kriterlerine entegre edilmesini sağlamak ve buna istinaden SEO ayarlarını güncel tutmak,
 • Bulunan anahtar kelimelerin sektör içerisinde arama hacminin ölçülmesi ve rakip firmalar ile rekabetin analiz edilmesi

Kurumsal SEO kapsamımıza giren maddeler olacaktır. Bu maddelerin gerçekleştirilmesi en temel hedefimiz haline gelmektedir. Bu sayede yukarıda bahsettiğimiz üzere sektörde adınızı ve web sitenizi en başa yazdırabilirsiniz. SEO sayesinde ise dijital ortamda kalıcı hale gelebilirsiniz.